הלוואה כנגד נכס

מתי נזדקק להלוואה כנגד נכס?

 צריכים הלוואה כנגד נכס לדירה פרטית או לנכס מסחרי? שנת 2021 מסומנת בעולם כתקופה מטלטלת ומדאיגה. התפרצות וירוס הקורונה בכל העולם בכלל ובישראל בפרט תרם את שלו לחוסר יציבות במערכת הכלכלית.
גלי קורונה וסגרים ראשון ושני נלוו על ידי גלי פיטורין רחבים, יציאות של העובדים לחופשות ללא תשלום, סגירות עסקים, ירידות בשכר. כל זה התיל קושי כלכלי על אחוז מאוד גבוה של משקי בית בישראל.

הלוואה כנגד נכס למסורבי משכנתא

בנקים תמיד מעמידים עבור לקוחותיהם מגוון פתרונות פיננסיים שאמורים לעזור להם במצבים כלכליים בעייתיים וגם בעיניינים יומיומיים כמו ברכשות נכסים למגורים, בפתרונות השקעה, בקבלת הלוואות עבור לימודים, שיפוצים, טיול משפחתי וכדומה.
בנקים תמיד אוהבים לתת משכנתאות והלוואות ללקוחות. זה חלק מהפעילות שלהם והם מרוויחים מזה טוב. אך יחד עם זאת (עוד מתקופת המשבר הכלכלי העולמי של שנת 2008( בנק ישראל נוקט בפעולות רגולטוריות שונות ובפיקוח צמוד על הבנקים על מנת לשמור על יציבות כלכלית והון עצמי של מערכת הבנקאית בארץ. ההנחיות וההוראות מתעדכנות פעם לתקופה מסויימת או לפי מצב העדכני בשוק.
למשל תקופת הקורונה הכריחה את בנק ישראל לאמץ מתווה מקיף רגולטורי. תפקידו הינו לעזור למשקי הבית שחוו בעיות כלכליות ופגיעה בהכנסות עקב משבר הקורונה להתמודד עם תשלומי משכנתא והלוואות בנקאיות. לקוחות הבנקים קיבלו אפשרויות דחיית תשלומים .

איזה פתרונות נתן בנק ישראל למסורבים ?

עד 6 חודשים בתנאי וימשיכו לשלם את התשלומים וריביות בתום תקופת הדחייה. |מנתוני בנק ישראל של חודש ספטמבר עולה כי מתחילת המשבר, נדחו הלוואות בסך של כ-160 מיליארדי ש"ח בכלל המגזרים. כשאחוז הכי גבוה שייך לדחיות תשלומי הלוואות שהתקבלו לצורך דיור.
אך בין הפעולות הרגולטוריות הבסיסיות של בנק ישראל קיימת הגבלה מסויימת שקובעת רף מינימלי לקבלת מימון מהבנק. היא מגבילה בנקים במתן הלוואות בסכומים גבוהים, מקשיחה בתנאי מימון בנקאי. לכן כל פנייה לבנק עם בקשת משכנתא מלווה בהגשת מסמכים רלוונטיים, בבדיקות של מצב הלקוח דרך חברת BDI המאגרת כל מידע לגבי בעיות אשראי של הפרטים והעסקים במשק.

מהן הסיבות האפשריות לקבלת סירוב משכנתא?

פניתם לבנק לקבלת משכנתא לרכישת נכס וקיבלתם סירוב? הבנק עלול להעריך את הסיכונים ולנסות להימנע מבעיות בהחזרי החוב. בנוסף לתנאי רף מינימלי שבנק ישראל קובע, בנקים יכולים גם בעצמם לקבוע תנאים משלהם לקבלה או אי קבלה של משכנתא או הלוואה לטווח ארוך. אם בנק מעריך אתכם כלקוח בסיכון, רב הסיכויים שתקבלו סירוב. ולא רק בבנק שלכם אלה גם בבנקים אחרים.
בחלק מהמקרים הסירוב עלול לנבוע ממצב הנכס שאתם מבקשים לרכוש: – בעיות בהיתר בנייה;
– עם חריגות בנייה; 
– איכות ירודה של הנכס (למשל, קומה 4 מתוך 4 קומות בבניין ישן);
– הנכס כבר משועבד לבנק על ידי בעליו הקודמים.
אך רב הסיבות הנפוצות לקבלת סירוב משכנתא מהבנק מושפעות ממצב החשבון שלכם והיסטוריה הכלכלית, כגון:
– זוגות צעירים או יחידים שאין להם הון עצמי מספיק בעיניי הבנק;
– החזרים חודשיים גבוהים ביחס להכנסות בחשבון;
– אין הכנסות מוצהרות קבועות בחשבון;
– נרשמו בעבר בעיות בחשבון כמו שיקים חוזרים, הוראות קבע חוזרות, בעיות בהחזרי תשלומי משכנתא בעבר ;
– בעיות ועיכובים בתשלומי קנסות
– ההכנסה העיקרית היא על בסיס תשלומי ביטוח לאומי;
– אם קיום תהליך תיק פשיטות רגל, כינוס נכסים חדלות פרעון ועוד.

מה הפתרון האפשרי לסירוב משכנתא?

אם הבנק מסרב לתת לכם סכום הנדרש או נתקלתם בסירוב של המשכנתא מהבנק, עדיין אפשר למצוא אור בקצה המנהרה ולבחון פתרונות מימון נוספים. כמובן חשוב לבחון לעומק את מצב הלקוח עם כל הקשיים וגם אפשרויות והזדמנויות שעשויות לעזור למצוא פתרון לקבלת המשכנתא. לפעמים סירוב של בנק אחד לא פוסל את האשפרות שבבנק אחר כן יאשרו את המשכנתא. זה בעיקר קורה כאשר מדובר באחוזי ריביות או תנאי החזרים של המשכנתא. אבל מה קורה אם המצב הוא יותר מורכב וקיבלתם סירוב משכנתא ממספר הבנקים?
קבלת הלוואה כנגד נכס – הוא אחד הפתרונות האפשריים והיצירתיים העומדים מול הלקוחות המבקשים לקבל מימון מהבנק.
מתחילת השנה באור משבר הקורונה חל זינוק בהקף ההלוואות הניתנות כנגד הנכס ועלייה של %70 במספר המשעבדים את הבית שלהם תמורת הלוואה.

הלוואה כנגד נכס למסורבי משכנתא​

מתי ניתן לקבל הלוואה תמורת משכון דירה?

למרות כל המשברים הכלכליים, לא פוחת צורך ורצון של הציבור לרכוש את הדירה למגורים. זוגות צעירים שהוריהם מוכנים למשכן את הבית שלהם תמורת סכום הלוואה מסוים וכך לעזור לצעירים לממש את רצונם לדירה משלהם. אנשים המבקשים לבנות את הבית שלהם בעצמם. בעלי הבית שמבקשים לבצע שיפוצים נרחבים להשבחת הנכס. משקיעים פרטיים או עסקיים בעלי נכס כלשהו שמבקשים לרכוש נכס נוסף להשקעה.

מי יכול לקבל הלוואה כנגד שיעבוד / מישכון הנכס?

כל מי שיש בבעלותו הפרטית נכס כלשהו יכול לפנות לבנק עם בקשת הלוואה כנגד מישכון הנכס הקיים. נכס במקרה הנתון הוא כל רכוש פיזי נדל"ני כגון: דירה, בית, משרד או נכס מסחרי אחר, קרקע או מגרש. מהו התהליך הבנקאי לקבלת הלוואה כנגד שיעבוד הדירה? בנקים יכולים לאפשר לכם לקבל הלוואה תמורת משכון הנכס שבבעלותכם או בבעלות הקרובים או משפחה. נכס נדלני הינו מקור אמין ובטוח לבטחונות עבור הבנקים. לאחר הגשת המסמכים הרלוונטיים שיעידו שהנכס באמת בבעלות הפרטית שלכם ולא נרשמו עליו חובות קודמים, הבנק ייתן לכם רשימת השמאים שתוכלו ליצור איתם קשר ולהזמין להעריך את הנכס שלכם שאתם רוצים לשעבד לטובת הלוואה. בדרך כלל תוכלו לקבל הלוואה על סך עד-%70 משווי הנכס שאתם רוצים למשכן. תנאי והריביות משתנים ותלויים במספר מרכיבים כמו סכום ההלוואה המבוקשת, ערך הנכס, זמן פרעון ההלוואה וכדומה.

מהם היתרונות של הלוואה כנגד הנכס הקיים

● כפי שאמרנו, ההלוואה הזאת יכולה להתאים למסורבי משכנתא בבנקים
● הלוואה כנגד שיעבוד דירה יכולה לפעמים להציל את הדירה הקיימת ממכירה לא רווחית
● ניתן לקבל פריסת תשלומים לתקופה יותר ארוכה מתנאי פריסה של הלוואות רגילות.
● הלוואה כנגד הנכס הקיים נחשב  לפתרון יעיל למשקיע נדל"ן שמבקשים להשקיע בפרויקט השקעה נוסף .
מימון חוץ בנקאי – פתרון נוסף למסורבי משכנתא בבנק. 
אם אתם נמצאים באמצע תהליך רכישה וקיבלתם סירוב משכנתא מהבנק, הפתרון הטוב והמהיר הוא לפנות למערכת מימון חוץ בנקאי. חברות המתמחות בתחום מימון חוץ בנקאי יציעו לכם יעוץ קפדני ומקיף על מנת לבחון את מצב, לבדוק את כל הנתונים וכל האופציות לקבלת הלוואה. וביסכום היעוץ תקבלו הצעה לפתרון מימון עבורכם בתנאים הכי אופטימליים לתקופת פירעון הכי מתאים לכם. וכל זה בזמן הכי קצר

הלוואה כנגד נכס – האם ישנו פתרון אפשרי?

הבנתי עד פה, אני מעוניין שהיועץ ימצא לי פתרון אפשרי!!
כאשר אנחנו חייבים הלוואה דחופה או מנגד חייבים פתרון מקיף למסורבי משכנתא. אחד האופציות הנפוצות היא בעצם השגת הלוואה כנגד נכס קיים . כאשר מתקיים שיעבוד של הנכס בסופו של יום יתבצע תהליך אישור שבו יתקבל סכום משמעותי שייתן למלווה אורח נשימה לצורך קבלת משכנתא חוץ בנקאית. התהליך הוא ברובו עבודה של היועץ או של חברת המימון וקבלת כל האישורים לשעבוד נכס קיים . לאחר מכאן תתקבל המשכנתא החוץ בנקאית . רוצים פתרון מקיף להלוואה כנגד נכס לחצו על הכותרת פתרון מקיף למסורבים.

כן , לאחר בדיקת הנכס ובמידה ויאושרו התנאים תתקבל הלוואה כנגד חנות

כמו בסעיף הקודם , לאחר קבלת כל האישורים האופציה קיימת .

בפנייה דרך האנשי מקצוע שלנו נבחן עבורכם את כל האופציות הקיימות בקליק קטן לאתר .