הלוואה חוץ בנקאית למוגבלים

הלוואה חוץ בנקאית למוגבלים בבנק

בבסיס התנהלות כלכלית וחברתית במדינת ישראל עומדת מערכת הבנקים. על מנת להבטיח את
היציבות הכלכלית, את היכולת לממן , לסבסד, לנהל את המשק בצורה תקינה, לשמור על יחסי
הבנקים ולקוחותיהם , בראש הפירמידה עומד בנק ישראל שמפקח על כל המערכת הבנקאית.
כתוצאה מכך קיימות תקינות, הגבלות שמגדירות תנאי סף עבור לקוחות הבנקים שלא עומדים
בתנאים הכלכליים.

מתי עלולים לקבל הגבלת חשבון בבנק?

לפי חוקי בנק ישראל, קיימים מקרים מסוימים הגורמים לבנקים להגביל את חשבונם של לקוחותיהם. בין המקרים הנפוצים: – החזרה של 10 שיקים או יותר במשך שניים עשר חודשים עקב חוסר כיסוי. – בין המקרים הנוספים הגורמים להגבלת חשבון בבנק הם ההגבלות שמטילים גופים מדיניים אחרים, כמו רשות המיסים. כאשר קיימים חובות לרשויות ממשלתיות, אי כיבוד תשלומי קנסות, מיסים וכדומה, רשויות רשאיות להטיל הגבלה על האזרחים האלה ובהמשך ההגבלה מוטלת גם על חשבון הבנק. – אנשים שהגיעו להליכי פשיטת רגל שהוגבלו על ידי בתי משפט, גם עליהם מוטלת הגבלה בנקאית. – הגבלות נוספות של בתי המשפט במקרים של הליכים משפטיים, כמו הליכי הוצאה לפועל, עיקולים או הליכים אחרים הכרוכים בגביית חובות גם הם גורמים להגבלה של חשבון בנק בהתאם. – אזרחים סרבני גט שהוגבלו על ידי רשות הדתית המדינית גם נופלים בקטגוריה של מוגבלי חשבונות בנקאיים.

הלוואה למסורבי משכנתא – ישנו פתרון אפשרי?

הבנתי עד פה, אני מעוניין שהיועץ ימצא לי פתרון אפשרי!!

במה כרוך המצב של להיות מוגבל בבנק

כאשר מדובר על מצב של להיות מוגבל בבנק, יש לכך השלכות פיננסיות רבות. קודם כל, אי אפשר לפרוע שיקים על חשבון מוגבל. אי אפשר גם להנפיק את פנקסי השיקים. הבנק בדרך כלל מסרב לתת אשראי , להנפיק כרטיסי אשראי, ושולל את כרטיסי האשראי הקיימים. אי אפשר לבצע העברות בנקאיות בין חשבון מוגבל לחשבון בנק אחר. אי אפשר להיות ערב או מיופה כוחו של בעל חשבון בנק אחר. למוגבלים ומעוקלים בבנק אין אפשרות לקבל משכנתא או הלוואה בנקאית. האם יש פתרונות חלופיים לקבלת הלוואה למוגבלים ומעוקלים בבנק? כאשר נופלים למצב בעייתי עם בעיות כלכליות, חשבון הבנק מוגבל, ואתם זקוקים לכסף דחוף לסגירת חובות, לשיקום מצב הכלכלי של המשפחה או של העסק, עדיין לא צריך להתייאש. ניתן למצוא פתרון. כמובן במקרים כאלה חשוב מאוד לקבל עזרה מקצועית, לפנות לאנשי מקצוע שידעו לבחון את כל מצב לגופו ולמצוא פתרונות אפשריים חלופיים לקבלת הלוואה עבור מוגבלים בבנק. מערכת פיננסית של ישראל היא מאוד רחבה ומגוונת. בנוסף לבנקים הנמצאים בפיקוח צמוד של המדינה, קיימים גם חברות פיננסיות פרטיות וחוקיות לגמרי, שיכולות לתת מגוון רחב של פתרונות אשראי, כולל הלוואות למוגבלים בבנק. במקרה של חשבון בנק מוגבל וסירוב מהבנק לקבל הלוואה, ניתן לפנות לגופים פיננסיים חוץ בנקאיים. הם מזמן כבר הבינו את הצורך של האזרחים שהוגבלו בבנק להשיג כסף מהיר על מנת לפתור את הקשיים הכלכליים לצורך שיקום כלכלי בהמשך.

יתרונות של קבלת הלוואה חוץ בנקאית למוגבלים

חברות מימון חוץ בנקאיות, בדרך כלל, לא מסתמכות על מצב חשבון בבנק כך שחשבון בנק מוגבל לא מהווה סיבה למתן או אי מתן הלוואה. את ההחזרים לרב ניתן לבצע דרך הוראת קבע כאשר קובעים מראש את הסכום של כל תשלום וכמות התשלומים. חברות מימון חוץ בנקאיות יותר גמישות מבחינת החוקים ותקנים פיננסיים, לכן הן מנסות להתאים את תנאי ההלוואה למצב הכלכלי של כל לקוח המוגבל בבנק. אמנם חייבים לבדוק לעומק את תנאי ההלוואה חוץ בנקאית למוגבלים, עד כמה הלוואה משתלמת וכדאית, עדיין פנייה לקבלת הלוואה למוגבלים בבנק דרך חברות מימון חוץ בנקאיות היא הרבה יותר עדיפה וכדאית מאשר פנייה לשוק השחור במקרים הקשים. חסרונות אפשריים של הלוואה חוץ בנקאית למוגבלים בבנק. למרות כל הגמישות של חברות פיננסיות חוץ בנקאיות במתן הלוואות למוגבלים בבנק, החברות האלה עדיין מעוניינות לקבל בטחונות ליכולת החזר של הלוואה אך לרב זה מתבטא באחוזי ריביות גבוהים יותר מאשר ריביות של הלוואות בנקאיות במצבים סטנדרטיים. כאשר מוגבלים ומעוקלים בבנק פונים לקבלת הלוואה מחברת מימון חוץ בנקאית, בהרבה מקרים הם נמצאים במצב לחוץ מבחינה כלכלית, ולכן אנשים נוטים פחות להתעמק בתנאי ההלוואה ולהגיע למיקוח על שיפור תנאי ההלוואה.

סוגים שונים של הלוואה חוץ בנקאית למוגבלים בבנק

בין האפשרויות הזמינות וכדאיות לקבל הלוואה דחופה למוגבלים בבנק היא לקבל הלוואה חוץ בנקאית תמורת נכס קיים. אם לבעל חשבון בנק מוגבל יש בבעלות נכס כלשהו, כמו דירת מגורים, משרד, שטח קרקעי – ניתן לקבל הלוואה תמורת הנכס הזה. במקרה ואין על נכס חובות קודמים, ניתן לקבל עד %50 הלוואה משווי הנכס. במקרה כזה, הנכס משועבד לחברת מימון חוץ בנקאית עם הערת אזהרה על שם החברה. במקרים רבים, הלוואה כנגד דירה עדיפה הרבה יותר עבור מוגבלים בבנק, מאשר מכירת נכס בכלל עקב המצב הכלכלי הרעוע. בין האפשרויות הנוספות להלוואה עבור מוגבלים בבנק אפשר לציין גם הלוואת בלון או הלוואות גישור. כאשר מוגבלים בבנק זקוקים לכסף דחוף ומיידי, אבל ידוע להם על קבלת סכום כסף בהמשך, ניתן לקבל הלוואה בהסתמך על סכום הכסף העתידי לצורך סגירת ההלוואה. לסיכום: גם אזרחים מן השורה יכולים להגיע לבעיות כלכליות, להגבלת חשבון הבנק. אך חשוב להבין שיש פתרונות למצבים כאלה בשוק הפיננסי הפרטי בישראל. חברות מימון חוץ בנקאיות יכולות לתת הלוואה גם למוגבלים ומעוקלים בבנקים. קבלת הלוואה כנגד נכס הקיים הוא בין הפתרונות האפשריים עבור אזרחים מוגבלים בבנק.