סוגי משכנתאות

סוגי משכנתאות משכנתא למגורים

לפי חוקי מדינת ישראל, כל אזרח שמנהל בבעלותו חשבון בנק באחד הבנקים המסחריים בישראל רשאי לרכוש נכס למגורים בארץ ישראל. כל אזרח המבקש לרכוש בית למגורים זכאי לקבל הלוואה לדיור או משכנתא על רכישת הנכס, האם נכס חדש מקבלן, או נכס משוק הדירות יד שנייה, או לבניית בית קרקע למגורים. סכום המשכנתא שניתן לקבל תלוי בסכום הנכס שמבקשים לרכוש ובסכום של הון עצמי שאנשים מוכנים לשלם תמורת רכישת נכס. יתרונות של משכנתא בנקאית לדיור לעומת כל הלוואה אחרת היא באחוז מימון גבוהה, כאשר ניתן לקבל עד %75 מימון; באחוזי ריבית נמוכים; בתקופת משכנתא שהיא ארוכת טווח ושנותנת אפשרות לקחת משכנתא לתקופה עד 30 שנה; ובתנאים יחסית נוחים כאשר ניתן לבחור מספר מסלולים להחזרת משכנתא. קיימות בשוק הפיננסי סוגי משכנתאות נוספים שכדאי לבחון בהתאם לסטטוס ומצב כלכלי של מבקש משכנתא.

משכנתא לדירה שנייה.-האופציה המעודפת.

גם לרכישת דירה שנייה עדיין ניתן לקבל משכנתא בנקאית. אך לעומת משכנתא המיועדת לרכישת נכס למגורים, על רכישה נכס נוסף או לדירה להשקעה חלות תנאים שונים. ביניהם אחוז מימון נמוך יותר שיורד ל-%50 בלבד. ריביות כבר עלולות להיות גבוהות יותר. רכישת נכס נוסף מצריך גם תשלום מיסי מדינה כמו תשלום מס רכוש על הדירה השנייה בגובה של %5.

משכנתא לכל מטרה   אופציה שניה ואפשרית

זאת בעצם הלוואה בנקאית הניתנת כנגד שיעבוד נכס קיים בבעלותם של אנשים. בדרך כלל ניתן לקחת את המשכנתא הזאת כאשר יש צורך בסכום כסף גבוה, כגון שיפוץ רחב בנכס הקיים, רכישות בסכום גבוה, סגירת חובות, צורך בקבלת טיפולים רפואיים יקרי ערך וכדומה. יכולת לשעבד את הנכס לבנק תמורת סכום כסף עשויה להוות פתרון להצלת הבית מהמכירה בעת שנקלעים לקשיים כלכליים.

משכנתא למסורבים- בניית תמהיל נכון לצורך פתרון מקיף

אופציה למשכן את הבית תמורת סכום כסף הוא פתרון פיננסי למסורבי משכנתא רגילה בבנק. למרות רצון של הבנקים לחלק הלוואות ומשכנתאות, הם עדיין נמצאים תחת פיקוח ורגולציה של המדינה ושל בנק ישראל המרכזי שמציב תנאים והגבלות מסוימות למתן הלוואות ומשכנתאות. כאשר בנק בוחן את בקשת המשכנתא, בודק בטוחות ומחליט שיש סיכון גבוה דיו ותהיה בעייה בהחזרת משכנתא, הוא עלול לתת סירוב משכנתא בלי התראה ובלי הסברים מפורטים. בין הסיבות לקבל סירוב משכנתא הן הון עצמי נמוך מאוד, הכנסות נמוכות לעומת סכומי ההחזרות המתוכננות, היסטוריה פיננסית בעייתית של החזרת שיקים, אי סדרים של תשלומים וקנסות, חשבונות בנק מוגבלים, ועוד. זוגות צעירים שיכולים להיקלע לסירוב בנקים לקבל משכנתא יכולים לבקש עזרה מההורים. הורים שיש בבעלותם נכס קיים יכולים למשכן אותו תמורת סכום כסף ובכך לתרום ולעזור בכך לילדים לרכוש בית.

משכנתא עסקית- משכנתא עבור נכס מסחרי

משכנתא עסקית היא משכנתא על נכס מסחרי כמו חנות או משרד. בעבר הלוואות לעסקים היו מקבלים כהלוואות לכל דבר עם ריביות גבוהות, לתקופת זמן עד 10 שנים , עם תנאי החזר לא הכי נוחים. בימינו, גם לבעלי עסקים הגיע זכות לקבל משכנתא לעסק חדש או עסק שמבקש להתרחב. אם בעל עסק מבקש לרכוש נכס מסחרי כמו משרד או חנות, זכותו לקבל משכנתא מבנק משכנתאות עם תנאים נוחים של מימון עד %70 ,פריסה נוחה לתקופה ארוכת טוול, תשלומים עם בניית תמהיל תשלומים גמיש. בנוסף, קיימת אופציה לבעל העסק לקחת הלוואה לכל מטרה תמורת נכס שקיים בבעלותו.

משכנתא הפוכה – משכנתא בעת פרישה

אזרחים בני 60 + שהגיעו לגיל פרישה בהרבה מקרים גם הגיעו כבר לנכס אחד בבעלותם. בדרך כלל יש להם כבר בית למגורים. ובמקרה ונרכש לפני לפחות 20 שנה, השווי של הנכס מאוד עלה מאז. אבל מה לעשות אם לילדיהם כבר הרבה יותר קשה להגיע לדירת מגורים מיוחלת? חלקם לא מסוגלים לרכוש דירת מגורים ראשונה, חלקם כבר מסורבי משכנתא בבנק, מתקשים להתמודד עם המצב הכלכלי ההורים רוצים לעזור? או אם זוג המבוגרים רוצה למנף את המצב הכלכלי המבוסס שלהם ולרכוש נכס נוסף להשקעה במטרה גם להרוויח ממנו וגם בהמשך להשאיר בתור ירושה לילדים? למקרים כאלה ודומים יש גם פתרון והוא משכנתא הפוכה. זוהי הלוואה לכל מטרה כנגד שיעבוד הנכס הקיים. בשונה מהמשכנתא הרגילה המיועדת לכל אזרח ישראלי בכל הגילאים, המוצר הפיננסי הנ"ל מיועד לאוכלוסייה המבוגרת של 60 +שיש כבר בבעלותם נכס קיים. כאשר נקלעים לקשיים כלכליים, כאשר זקוקים לטיפול רפואי יקר, כאשר רוצים להשקיע בדירה שנייה, כאשר רוצים לעזור לילדים המבקשים עזרה ברכישת בית מגורים, כאשר ילדים נקלעו למצב כלכלי בעייתי וקיבלו סירובי משכנתא מכל הבנקים, – בכל המצבים כאלה ניתן לבדוק את האופציה של משכנתא הפוכה. לסיכום: שוק פיננסי של משכנתאות מאוד עשיר בימינו. ניתן למצוא פתרון לכל מטרה ולכל בעייה. גם אם קיבלתם סירוב משכנתא מהבנק, יועץ משכנתא מקצועי יידע לבחון את המצב ולהציע פתרונות יצירתיים וחלופיים בהתאם למצבכם ודרישותכם.
לייעוץ ראשוני ללא עלות השאירו פרטים
ניווט באתר
באותו נושא