משכנתא חוץ בנקאית

משכנתא חוץ בנקאית יותר מהר, יותר פשוט, יותר זמין

משכנתא חוץ בנקאית – הינה משכנתא שניתן לקבל בחברות הפיננסיות שונות שהן לא בנקים מסחריים, כלומר בנקים שכפופים לבנק ישראל הראשי. קיים מגוון גדול של חברות פיננסיות עצמאיות שמספקות שירות כזה. ביניהן חברות ביטוח, חברות מימון חוץ בנקאי, חברות אשראי ועוד. בשנים האחרונות שוק מימונים חוץ בנקאית גדל והפך לתחרותי יותר.

מהם ההבדלים בין משכנתא בנקאית למשכנתא חוץ בנקאית.

יש הבדלים מהותיים בין משכנתאות בנקאיות למשכנתאות חוץ בנקאיות. בין היתרונות של משכנתאות חוץ בנקאיות אפשר לציין כמה, כגון:
– משכנתא חוץ בנקאית לא קשורה באופן ישיר לחשבון הבנק שלכם ולמצבו;
– חברות מימון לא תלויות בהגבלות של בנק ישראל, לכן תנאים שלהם לקבלת משכנתא גמישים יותר. – ניתן לקבל אישור למשכנתא חוץ בנקאית בפחות זמן , עם פחות בירוקרטיה הרגילה שקיימת בדרך כלל בתהליך קבלת משכנתא בבנק;
– פריסת תשלומים ותקופת החזר נקבעת בהתאם לסכום, מצב הכלכלי שלכם ולפי יכולת אופטימלית שלכם להחזיר את המשכנתא.

משכנתא חוץ בנקאית

 משכנתא חוץ בנקאית היא אלטרנטיבה שכדאי לבדוק כאשר אתם קיבלתם סירוב משכנתא מהבנק;

אך יחד עם זאת, צריך להבין שחברות מימון חוץ בנקאיות לוקחות יותר סיכונים על מתן משכנתאות. לכן הן נחשבות לפחות יציבות לעומת בנקים מסחריים.
הריביות של חברות העצמאיות יכולות להיות שונות מאלה של הבנקים ועלולות להיות גבוהות יותר (כמובן כל עלוית תלויות במספר גורמים).
העמלות על פתיחה וניהול תיק גם עשויות להיות גבוהות יותר מהעמלות הבנקאיות. גם תקופה הנקבעת להחזר של המשכנתא חוץ בנקאית יכולה להיות שונה יותר מבנקאית.
למה לפנות לחברות מימון חיצוניות לקבלת משכנתא חוץ בנקאית.

פניתם לבנק עם בקשת קבלת משכנתא וקיבלת סירוב?

יש מספר רב של סיבות העלולות לגרום לבנק לדחות את בקשתכם. רב הסיבות מתרכזות במצב חשבון הבנק ובהיסטוריה הפיננסית שלכם.
בנק ישראל מנסה לשמור על יציבות כלכלית של מדינת ישראל באופן כללי ושל הבנקים המסחריים בפרט.

לכן הוגדרו הנחיות ברורות ומגבילות של רף מינימלי המאפשר לקבל משכנתא בבנק. 

הלקוחות הממוצעים הסטנדרטיים של הבנק הם אנשים מסודרים שיש להם בדרך כלל הכנסה קבועה חודשית בבנק, אף פעם לא חוזרים להם שיקים או הוראות קבע, הם משלמים באופן סדיר את חובותיהם, החשבון שלהם אף פעם לא מקבל הגבלה כלשהי.

ללקוחות שבדרך זו או אחרת סוטים מהסטנדרט הזה יש סיכוי הרבה יותר גבוה לקבל סירוב מהבנק לבקשת משכנתא.

ואם החשבון שלכם היה מוגבל במשך שלוש שנים האחרונות, אם נרשמו על שמכם תיקים בהוצאה לפועל או תיק פשיטת רגל, אם חזרו 3-2 שיקים או יותר או היו חריגות גבוהות בתשלומי כרטיס אשראי עד לשלילת כרטיס אשראי וכדומה – כל אלה סיבות ודאיות שתקבלו סירוב משכנתא בבנק. אך סירוב בנקאי לא מהווה פתרון יחיד ולכן יותר ויותר אנשים פרטיים וחברות פונות למציאת פתרון במימון חוץ בנקאי כולל גם למשכנתאות חוץ בנקאיות.
מתי כדאי לפנות לקבלת משכנתא חוץ בנקאית.

משכנתא חוץ בנקאית היא פתרון אפשרי למסורבי משכנתא בנקאית באופן כללי?

אם אתם בעלי היסטוריה בעייתית במאגרי מידע על דירוגי אשראי כלל ארציים (דוחות המונפקים על ידי בנק ישראל ונאספים מכל המוסדות הפיננסיים כלל ארציים שונים על כל אזרחי ישראל בעלי זכות ויכולת כלכלית –   ( בנקים לא יסכימו לסכן את הבטחון הכלכלי שלהם ולא יהיו מוכנים לתת לכם משכנתא!). 

לעומתם חברות מימון פרטיות יהיו מוכנות לתת לכם הצעה ריאלית לקבלת משכנתא חוץ בנקאית עם תנאים אופטימליים ותחרותיים.

אם אתם רוצים להשקיע בנכס להשקעה ואין לכם הון עצמי מספק, ניתן לפנות לגופים חוץ בנקאיים. אפשר לקבל משכנתא עד   לגובה של  %75 כנגד הנכס הקיים.

 או אם נקלעתם לקשיים כלכליים, ואתם מוכנים לשעבד נכס קיים תמורת משכנתא, ניתן לפנות לחברות עצמאיות לבדיקת תנאי משכנתא חוץ בנקאית.

גם במצבים מאוד בעייתיים של פשיטת רגל עיסקית או פתיחת תיק הוצאה לפועל, עדיין ניתן לפנות לחברות מימון חוץ בנקאיות עם בדיקת תנאים לקבלת משכנתא לפושטי רגל או לפני הוצאה לפועל על מנת להסדיר את החובות.
לעומת זאת, אם , למשל, אתם זוג צעיר עם אמנם הון עצמי נמוך אבל עם היסטוריה פיננסית חלקה, כדאי לבדוק טוב יותר אם פנייה למימון משכנתא חוץ בנקאי מהווה פתרון מספיק הולם. 

יכול להיות ועדיין ניתן למצוא פתרון בנקאי אחר כמו למשל משכנתא כנגד הנכס הקיים של ההורים שיהיו מוכנים לסייע.

אם אתם לקוחות בנק סטנדרטיים עם היסטוריית אשראי יחסית תקינה ועדיין חסר לכם הון עצמי או משכנתא בנקאית לא מספיקה, גם כדאי לשקול טוב טוב עם כדאי בכלל לפנות לשירותי מימון חוץ בנקאי. אולי הפתרון טוב יותר יהיה למצוא נכס בעלות נמוכה יותר כך שסכום המשכנתא הבנקאית תספיק לכם ותוכלו לשמור על איזון כלכלי שלכם.

בכללי, פתרון משכנתא חוץ בנקאית מתאים יותר למצבים פיננסיים בעייתיים ויכולת לתת להם פתרון אלטרנטיבי יעיל וטוב. למצבים סטנדרטיים של רכישת דירה או נכס רגיל למגורים כדאי להפעיל שיקולים ולפנות לפתרונות בנקאים.

 

מה כדאי לבדוק לפני שניגשים לחברות עצמאיות לקבלת משכנתא חוץ בנקאית?

חשוב להיות מודעים להיסטוריה הפיננסית ולפנות לבנק ישראל לקבלת דוח אשראי שלכם. פעם בשנה ניתן לקבל דוח כזה בחינם, כל שאר הפעמים בתשלום
הדוח הזה ייתן לכם אינפורמציה על לפחות 3 שנים האחרונות שתכלול התנהלות שלכם בכל ערוצי אשראי השונים, כגון מסגרות אשראי בבנק, פעילות בשיקים, כרטיסי אשראי והוראות קבע לחיוב חשבון, אם היו הגבלות בחשבון, אם נרשמו הוצאות לפועל או פשיטת רגל. המידע הזה יעזור לכם לקבל החלטות פיננסיות, להעריך את יכולות העמידה שלכם בתשלומים או התחייבויות במקרה ותרצו לקחת משכנתא חוץ בנקאית.
חשוב גם לקבל מידע על חברה שממנה אתם מתכננים לקחת משכנתא חוץ בנקאית. האם יש לה אישורים הנדרשים של משרד הכלכלה. לוודא שהכסף לא מגיע מהשוק האפור הלא חוקי.
החלטות פיננסיות הן החלטות מאוד רציניות וקריטיות בחיינו. לכן חשוב מאוד לא לקבל החלטות פזיזות, ללא שיקולי דעת רציניים, ללא יעוץ מקצועי. אנו בחברתנו עושים כל המאמצים לתת מידע מקצועי ולספק פתרונות פיננסיים איכותיים עבור כל הלקוחות שלנו.
אם אתם מעוניינים לבדוק את קבלת משכנתא חוץ בנקאית, לקבל פרטים על מסלולים ועוד, תפנו אלינו ויועצים שלנו ימצאו עבורכם את הפתרון האופטימלי בזמן הקצר ביותר ובעלות הכי תחרותית בשוק. מלאו פרטים ונציגנו יחזור אליכם בהקדם

ניווט באתר
יצירת קשר