הלוואות לעובדי מדינה שמוגבלים בבנק

 האם הלוואות לעובדי מדינה שמוגבלים בבנק האם  זהו מצב פתיר?, בכתבה הבאה נסביר לעומק…

מי נחשבים לעובדי מדינה? 

עובדי מדינה הם אזרחים בשירות המדינה כשאר מדינה היא המעסיק שלהם והמעסיק די חזק צריך לציין. בין עובדי המדינה נכללים אנשי הוראה, סגל של בתי חולים ציבוריים, שוטרים, פקידי מוסדות ממשלתיים ורשויות מקומיות, עורכי דין בשירות המדינה ועוד. זה מגזר גדול וחזק שנהנה מיציבות תעסוקתית ופיננסית, מזכויות, הטבות והנחות רבות. בכללי, תנאים וזכויות של עובדי המדינה לא שונים מזכויות ותנאים כחוק של עובדים במגזר הפרטי. אבל כיוון שלעובדי המדינה יש וועדי עובדים חזקים , הם מצליחים להשיג ולהנות מתנאים משופרים הרבה יותר. 

כמובן שגם עובדי מדינה יכולים להכנס לקשיים ויש צורך לתת מענה עבור הלוואות לעובדי מדינה שמוגבלים בבנק !. 

מה הם יתרונות המגזר הציבורי בהשוואה למגזר הפרטי. 

כאשר מדובר על תנאי השכר ותנאי עבודה של עובדי מדינה מול עובדי המגזר הפרטי, היתרון מובהק הוא לעובדי המדינה. עובדים המועסקים ישירות על ידי מדינה מקבלים תנאי עבודה איכותיים עם תנאים סוציאליים טובים. תשלומים פנסיוניים, קצבאות, תגמולים על וותק בעבודה – לעובדי מדינה יש על מה להתבסס ולהיות מרוצים 

תאגידי המגזר הציבורי חזקים מאוד. הם מצליחים להשיג את תנאים סוציאליים והעלאות שכר בתדירות קבועה, פנסיות והפרשות שכר מוגדלות. גם אם שכר של עובד מדינה יכול להיות נמוך משכר של עובד במגזר הפרטי, עדיין אזרחים המועסקים על ידי מדינה מקבלים הרבה זכויות והטבות לעומת מועסקים במגזר הפרטי שבו הרבה תלוי במצב כלכלי ושיקול דעתו של המעסיק. 

משכנתא לעובדי מדינה שהוגבלו בבנק הפתרון האולטימטבי

עובדי מדינה עם שכר יציב ומובטח הם קהל היעד המועדף על הבנקים. הם מתאימים למגזר תנאים מאוד נוחים לפתיחה וניהול חשבון. עובדי מדינה מקבלים גם תנאים מועדפים בקבלת הלוואות בנקאיות למטרות שונות כולל משכנתא. 

יחד עם זאת, מדינה מעמידה לעובדיה מגוון הטבות בקבלת הלוואות בעבר, בנק יהב היה בנק של עובדי מדינה. מאז הדברים השתנו. בנק יהב כבר לא מחזיק בבלעדיות פיננסית על מגזר עובדי המדינה. שירותיו הופרטו וחלק ממניותיו מחזיק בנק מזרחי טפחות. גם בנק דיסקונט מציע לעובדי מדינה חבילות בונוס עם תנאים מיוחדים על ניהול חשבון בבנק, קבלת הלוואות 

ועוד. התנאים המשופרים הם בדרך כלל בעמלות ניהול חשבון מופחתות, ריביות משכנתא או הלוואה מופחתות ואטרקטיביות, תקופות החזרת כספים הנלווים מותאמות אישית או נוחות יותר. 

הגבלות משכנתא לעובדי מדינה. 

אך גם עובדי מדינה עם תנאי עבודה איכותיים עדיין יכולים להיקלע לקשיים כלכליים עקב סיבות שונות, ועלולים להגיע למצב של הלוואות לעובדי מדינה שמוגבלים בבנק  או הוצאות לא מבוקרות שעולות על הכנסות. ומה קורה שגם לעובדי מדינה עלולים לחזור שיקים בבנק ולבנק לא תהיה ברירה אלא להגביל חשבון בנק בבעלות עובד מדינה.

כמו לכל אזרח שנקלע לקשיים כלכליים שגרמו לבנק להגביל את חשבונו בבנק, גם לעובדי מדינה עדיין יש אפשרות לבדוק אפיקים נוספים לקבלת הלוואה. הפתרון הכי מקובל לקבל הלוואה למוגבלים בבנק , גם אם הם עובדי מדינה, הוא לפנות למקורות מימון חוץ בנקאיות. יציבות תעסוקתית, תלוש משכורת קבועה ויציבה – כל זה מבטיח בסיס כלכלי טוב לקבלת הלוואה מחברות מימון חוץ בנקאיות. שייכות לכח עבודה של המדינה יכול גם להבטיח תנאים יותר נוחים לקבלת ההלוואה.

אז איזה עוד אופציות לעובדי מדינה שמוגבלים בבנק קיימים ? 

 חברות אשראי, חברות ביטוח, חברות מימון פרטיות- אלה חברות למוגבלי משכנתא שיסכימו לבחון את המצב הכלכלי האמיתי של עובד המדינה המוגבל בבנק ויהיו מוכנות לתת הלוואה לפי התנאים שלהן. עדיין חשוב מאוד לבחון ולהשוות תנאי החזר בין החברות כדי להגיע לפתרון הכי משתלם בין כולם. 

כפי שאמרנו, כבטוחה להלוואה לתלוש משכורת של עובד מדינה יש כח משמעותי בקבלת אישור עקרוני לקבלת משכנתא. במקרים אחרים, כאשר יש צורך בקבלת משכנתא בסכומים גבוהים יותר, יהיה צורך בביטחונות נוספים, כמו נכס נדל"ני שניתן לשעבד תמורת משכנתא לעובדי מדינה שהוגבלו. ניתן לבדוק גם אפשרות לשעבד הפרשים פנסיוניים כאשר מדובר על הלוואה מחברות ביטוח שמנהלות פנסיות תקציביות לעובדי המדינה. 

לסיכום האם אפשרי לקבל הלוואה או משכנתא חוץ בנקאית למוגבלים ?

 לעובדי מדינה יש עדיפות מובהקת אצל ספקים רבים במשק כולל בנקים. הודות לתנאי עבודה משופרים, יציבות תעסוקתית עם תלושי משכורת מכובדים, עובדי מדינה מקבלים הקלות ותנאים אטרקטיביים כאשר הם זקוקים למשכנתא או הלוואה לכל מטרה. גם כאשר 

עובד מדינה נקלע למצב מוגבלות בבנק והבנק מגביל אותו בקבלת משכנתא בנקאית, עדיין יש אפשרות לפנות למקורות מימון חוץ בנקאיות שמסוגלים לתת פתרונות למוגבלים בבנק באופן כללי ,ולעובדי מדינה בפרט. גם בחברות מימון חוץ בנקאיות ובמצב מוגבלות בבנק, לעובדי מדינה יש אפשרות לקבל משכנתא בתנאיי החזר אטרקטיביים.